Виставка цифрового мистецтва "Petlyuk.Ryabchenko.Say" Опубликовано: 28.08.17 в 10:20


18268197_1389034627842862_2148836328496106850_n.jpg

 

15 вересня у новому арт-просторі столичного ЦУМу відбудеться виставка цифрового мистецтва “Petlyuk. Ryabchenko. Say”, на якій будуть представлені роботи провідних медіа-художників України – Сергія Петлюка, Степана Рябченко і Олексія Сая.


Організатори проекту: Sky Art Foundation, Business Gallery Ukraine, ЦУМ.

 

Межа між матеріальною і віртуальною реальністю нині стає дедалі тоншою, а міра проникнення технології не лише в побут, але і в самі принципи мислення людини – більшою. Україна, яка є "кузнею кадрів" в ІT сфері, вже має своїх визнаних медіа-арт зірок.

Сергій Петлюк - медіа-артист, в чиєму арсеналі численні відеоінсталяції, часто з використанням мапінгу. Працюючи з тілесністю і психологічними особливостями людини, Петлюк через відео знаходить спосіб торкнутися соціального та індивідуального водночас, створити ефект присутності і діалогу зі своїми персонажами.

Степан Рябченко систематично працює з 3D, створюючи цілі віртуальні світи, наповнені авторськими персонажами і власною міфологією. Використовуючи новітні технології, Рябченко зберігає прагнення до класичних форм і сюжетів. Постійно заперечуючи наявність меж між минулим і теперішнім, матеріальним і віртуальним, художник синтезує власну яскраву реальність.

Олексій Сай відомий насамперед своїм Excel-артом - роботами, створеними в програмі для роботи з таблицями. Використовуючи цей, на перший погляд, непридатний для мистецтва інструмент, художник створює масштбані і гіпнотично деталізовані композиції, досліджуючи сучасний соціум, корпоративну культуру і точно відбиваючи домінуючу естетику оточення.

Ці художники абсолютно самобутні у виразності своїх художніх висловлювань і знаходяться в руслі глобальних тенденцій. В поєднанні їх роботи є репрезентативним зрізом українського медіа-мистецтва.

 

 еее.jpg

 

Вихід медіа-арту в загальнодоступний публічний простір - для України прецедент нечастий і значущий. Це подія, яка водночас сприяє руйнуванню меж і встановленню зв'язків між митцями і громадськістю, технологією, бізнесом, мистецтвом і глядачем. У світовій практиці медіа-мистецтво міцно закріпилося в публічному середовищі в найрізноманітніших своїх видах. Вихід цифрового мистецтва за межі музейного чи галерейного "білого кубу" - необхідний крок в умовах хитких меж сучасного світу для переосмислення функцій як мистецтва, так і технології, чиї завдання не вичерпуються лише утилітарними, натомість відкриваючи цілий пласт нових смислів, форм, різноманітного інструментарію і простору віртуальної реальності.

Презентація вітчизняного цифрового мистецтва у просторі, відкритому для широкої та найрізноманітнішої аудиторії за сприяння одного з лідерів IT-індустрії демонструє вихід на новий рівень суспільної і культурної комунікації та ситуацію, коли мистецтво, замість ставати товаром, розчиняючись у консюмеристському повсякденні в якості декору, як це часто відбувається, натомість виконує просвітницьку функцію і роль камертона, що провокує культурні зрушення і розширює світогляд глядача.


Локація: ЦУМ, 7 поверх
Вхід на експозицію для всіх бажаючих – вільний.

Довідки за телефоном +38 067 401 13 98 - Марія Кузнік

 

Режим роботи виставки:

16.09.2017-15.10.2017

с 10.00 до 22.00 без вихідних