Успешные украинские дизайнеры: Олена Даць

Первый украинский дизайнер из рубрики IZUM.ua, кто отвечал на вопросы именно на украинском языке - Олена Даць. В её ответах невооруженным взглядом видна любовь к своей стране, к своему делу, к женщинам, которые носят её чудесные платья и к жизни в целом. Вдохновленная и целеустремленная, сильная и женственная - Олена Даць рассказала IZUM.ua о планах на будущее и особенностях своего творчества.

 

7a2d322306.jpg

 

Скажіть, наскільки далеко в дизайнерській діяльності Ви пішли від своєї спеціальності? Адже відомо, що юристи і технологи за фахом нерідко перекваліфіковуються в дизайнерів, фотографів і так далі.

За фахом я художник-модельєр костюму. Так називалась кафедра у Львівській Академії Мистецтв, де я вивчала графіку, історію костюму, композицію, живопис, рисунок, архітектоніку та багато інших предметів, важливих для справжнього дизайнера. Але тоді я не підозрювала, що в процесі роботи освою ще багато інших професій: менеджера, бухгалтера, режисера і т д. Словом, кожен новий крок диктує свої вимоги, і доводиться постійно освоювати нові горизонти і постійно вчитися.

 

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? І яка Ваша головна доросла мрія?

В дитинстві було багато рожевих мрій, деякі з них справдились. Також було багато того, про що я навіть і не мріяла. Але доля продовжує дарувати мені приємні сюрпризи. Зараз є не мрія, а мета: організувати все так, щоб це жило, коли я вже не зможу.

 

Опишіть концепцію одягу, що Ви створюєте - якою Ви бачите жінку, що носить Ваші речі?

Філософія: намагаюся створювати прості речі, наповнені інтелектуальним змістом. Хвилина: у сучасному світі найкоштовнішою валютою є час. Створюючи одяг, я намагаюся розширити для Вас рамки хвилини. Намагаюся, щоб Ви відчули, що Ваш особистий мікрокосмос наповнений чимось важливим та інтелектуально простим. Гра: сукня-трансформер, сукня-гра, сукня як мобільна скульптура Кальдера. Форма легко змінюється відповідно до Вашого ранкового настрою. Матеріали: від нитки до закінченого образу! Відчуття свободи надихає на створення власних тканин за допомогою плетіння та ексклюзивного надруку. Ці виключно натуральні тканини (шовк, вовна, мохер та ін.) стають джерелом некроєного, унікального вбрання. Воно додасть Вам рівноваги та комфорту, шарму та свободи.

 

01.jpg

Смотреть все фото коллекции весна-лето 2011 Olena Dats'

 

Кого з відомих особистостей Ви б обрали для ролі «обличчя» своєї марки?

Одрі Тоту.

 

Що в роботі дизайнера Вам дається найскладніше та найлегше?

Складно підстроюватись під неточність, неохайність, непунктуальність. Коли з цим справляєшся, все інше – легко.

 

Де ви черпаєте натхнення для створення нових колекцій одягу? Хто з відомих модельєрів надихає Вас?

Це суміш відображення сучасності і нашарування історії та культури.

 

Чи є у Вашому гардеробі річ, що давно вийшла з моди, але яку Ви гаряче любите та вдягаєте знову і знову?

Вся наша родина на Різдво та Великдень одягає старовинні українські строї - це те, що не купиш в модних бутіках та не знайдеш на сторінках глянцю. Але це те, що зближує та дає почуття єдності.

 

Чи носите Ви речі українських колег по цеху? Хто з колег близький Вам за стилістикою? Чиї колекції Вам подобаються?

Так, я з задоволенням ношу шкіряну куртку від Андре Тана. Вона пасує до всіх моїх сукенок. Також під час Ukrainian Fashion Games Khalkidiki я закохалася в довгі сарафани від Вікторії Гресь, а мій чоловік - прихильник футболок Залевського.

 

Ви мрієте потрапити на світовий подіум однієї з чотирьох головних столиць моди? Чи речі Вашої марки покликані бути прикрасою тільки для українських жінок?

Так, звичайно. І вже намагаюсь робити для цього маленькі кроки
- беру участь в першій сесії Prêt-A-Porter Paris;
- під час Паризького тижня моди – шоу-рум Rendez vous;
- мій одяг продають в бутіку “Galerie Simone” в модному районі Маре, Париж.
- також вже декілька сезонів поспiль мої речі обирають для презентації тенденцій моди на наступний сезон під час міжнародного салону Prêt-A-Porter Paris.

Думаю, ці зусилля допоможуть мені догодити клієнтам з різних країн. Хоча, Ви праві: українські жінки – найкрасивіші клієнтки.

 

02_1.jpg

Смотреть  все фото коллекции осень-зима 2011-2012 Olena Dats'

 

З яким ароматом Ви асоціюєте одяг своєї марки?

Аромат жасмину: свіжий і у той самий час сильний.

 

Що для Вас головне в одязі, який Ви носите та створюєте?

Комфорт, якість, натуральні тканини, відповідність із внутрішнім світом і гармонія – з навколишнім; можливість підібрати рiч під свій настрій, підкреслити його, або приховати.

 

Як Ви думаєте, яка професію можна порівняти у творчому польоті з роботою дизайнера одягу?

У будь-якій професії, щоб досягнути успіху, потрібно творчо мислити, але я обрала професію дизайнера, бо мені здається, що вона поєднує в собі дуже багато різних професій. Мабуть, справді, як небагато інших.

 

Багато Модних Будинків, відомих на весь світ, прикладають руку до дизайну інтер'єру та інших сфер, не пов'язаним з одягом: Ви могли б створювати щось, окрім одягу? І Що б це було?

Я ще не думала про це, хоча, мода торкається всіх сфер нашого життя: книг, фільмів, будинків, вечірок і т д. Хотіла б достатньо освоїти комп’ютер і створити щось віртуальне.

 

Творчих людей завжди надихають подорожі - чи було у Вашому житті місце у будь-якій точці світу, якому Ви зобов'язані найсильнішою хвилею натхнення?

Україна. Я тут живу і працюю. I все, що я до сьогодні створила, було зроблено саме тут, хоча, подорожі дають мені можливість подивитись на все зі сторони, дають можливість подумати, розширити світогляд.

 

1-Dats-ss2010.JPG

 

Як Ви бачите себе в найближчому майбутньому - через 3-5 років?

Спробую організувати свою справу якомога комфортніше для людей, з якими працюю, і для своїх клієнтів.

 

Материал подготовила Ольга Котрус

IZUM.ua

Читать также

Добавить комментарий
Оценить статью:

 

google-site-verification: googleccb7f7df7e1ba7c7.html