Завтра в Києві стартує Чемпіонат світу зі спортивного орієнтування

 


Спортивне орієнтування як вид спорту розвивається на сьогодні у більш як 70-ти країнах світу на усіх заселених континентах. Керує розвитком спортивного орієнтування в світі - International Orienteering Federation (IOF) – Міжнародна федерація спортивного орієнтування, членом якої з 1992 року є ФСО України. До складу IOF входять станом на 01.01.2007 р. 68 країн-членів (з них 19 асоціативних). Найбільшої популярності воно здобуло у країнах Європи, Північній Америці та у Австралії і Новій Зеландії. В Україні цей вид спорту набув розвитку у м.Києві, Дніпропетровській, Харківській, Сумській, Чернівецькій, Тернопільській та інших областях країни. На сьогоднішній день спортивним орієнтуванням в Україні займається понад 6 тис. осіб.
У чемпіонатах світу за останні 3 роки брали участь команди приблизно 40 країн. В VІ чемпіонаті Європи (2006 р., Данія) брали участь представники 29 країн.

Вид спорту виник у Скандинавії більше 100 років тому. Перші змагання з орієнтування відбулися у 1897 році поблизу м. Осло (Норвегія). Перші згадки про спортивне орієнтування в Україні нам відомі з початку 60-х років минулого століття. Саме тоді цей вид спорту прийшов у нашу державу з прибалтійських країн, де він набув поширення ще у передвоєнні роки. Перший же Чемпіонат Радянського Союзу відбувся в Україні, на околицях Ужгорода, у 1963 році.
Величезною популярністю у світі користуються українські картографи, які здійснюють польові роботи та готують до друку спортивні карти найвищої складності при відмінній якості; і ці карти використовуються на найпрестижніших змаганнях у світі.

Відповідно до листа Міжнародної федерації спортивного орієнтування (IOF) Федерації спортивного орієнтування України (ФСОУ) надано право на проведення в м. Києві з 18 по 26 серпня 2007 року Чемпіонату світу зі спортивного орієнтування.
Чемпіонат світу зі спортивного орієнтування - це найважливіший старт сезону у світі спортивного орієнтування.  Участь у змаганнях братимуть понад 400 спортсменів та 100 тренерів з 42 країн світу.
Київ має давні традиції у проведенні заходів високого рівня зі спортивного орієнтування: чемпіонати України, міжнародні матчеві зустрічі, рангові змагання IOF. Комісія експертів IOF визнала місто Київ унікальним, тому, що у межах багатомільйонного міста є лісові масиви і парки, які придатні для проведення змагань зі спортивного орієнтування найвищого міжнародного рівня. Є розвинута інфраструктура і гарні умови для прийому великої кількості гостей, висвітлення змагань у ЗМІ та залучення великої кількості мешканців міста в якості глядачів та учасників супутніх заходів.
До тепер жодна столиця Європейських країн не приймала чемпіонати світу зі спортивного орієнтування, бо традиційно чемпіонати проходили в невеликих містах поруч з принадними лісовими масивами.

Официальный сайт www.woc2007.org.ua

Добавить комментарий
Оценить статью:

 

 

google-site-verification: googleccb7f7df7e1ba7c7.html