Чоловіча репродуктивна сфера: про що ви не знали?

Наближається рік Коня – сильної, граціозної тварини, за якою приємно спостерігати та спілкуватися. Вони знімають напругу та зігрівають теплом, недарма люди протягом тисячоліть знаходилися в тісному контакті з цими благородними тваринами, шейхи та інші  багатії заводять  цілі конюшні, породистий жеребець є справжнім скарбом.

 чоловік

 

Читайте также: Как защититься от рака шейки матки?

 

Як всі ссавці ми багато в чому є подібними. Недарма на зорі медицини знахарі надавали медичну допомогу як людям, так і тваринам. Виявляється, що проблеми розведення коней багато в чому збігаються з проблемами репродуктології  у людей. Зокрема на сайтах конних клубів можна дізнатися, що на якість сперми жеребців впливає вік, умови годування та утримання, інтенсивність статевого використання та стан нервової системи, життя є стресовим не тільки для нас!

 

Для чоловічої репродуктивної сфери також має велике значення спосіб життя, харчування, культура статевих відносин, вік та стан нервової системи.

 

“Плодовитість кобил обумовлюється генотипом, станом здоров’я, умовами годування та утримання, інтенсивністю та тривалістю іподромних випробовувань, величиною денної праці, віком та іншими факторами,”- читаємо далі та уявляємо сучасних жінок, забіганих як на іподромі, спрацьованих на роботі та в побуті, що харчуються фаст-фудом та не дотримуються режиму дня. Тому за статистикою кожна 5-та пара в Україні є безплідною і ці дані надалі погіршуються.

 Безпліддя чоловіків

 

Читайте также: Как правильно подготовиться к проведению ВРТ?

 

“Безпліддя кобил може бути вродженим (аномалії статевих органів), віковим, аліментарним (недостатність вітамінів та мікроелементів, особливо віт.А та Е), експлуатаційним (найбільше страждають індивідууми, що перемагають в перегонах),симптоматичним (наслідок захворювань – вагінітів, ендометритів та ін.), штучним (незнання індивідуальних особливостей на невчасне запліднення ”. Показами до проведення запліднення ін вітро (ЗІВ) у жінок згідно наказу № 787 є аномалії статевих органів, ендометріоз, неодноразові невдалі спроби внутрішньоматкових інсемінацій, безпліддя, пов’язане з віком (після 36 років) та ін. Не секрет, що до клінік ЕКЗ переважно звертаються пацієнти з вищою освітою та досягли певних професійних успіхів, тобто “ті, що перемагають в перегонах”.

 

Тепер щодо конкретних показників. Якість сперми племінних жеребців визначають на основі не менше 3 взірців сперми (три дні підряд) та оцінюють об’єм еякуляту, кількість сперматозоїдів в 1 мл,  рухову активність та запліднюючу здатність. У чоловіків ті самі критерії.  Умови здачі спермограми є наступними:

 

-          утримання від статевого життя не менше 2 днів, але не більше тижня, оптимально 3-4 дні

 

-          не вживати алкоголь, медикаменти, крім життєво необхідних, обмежити паління

 

-          не вживати жирну та гостру іжу

 

-          не відвідувати лазню, сауну та інші термічні процедури, митися не у ванні, а під душем

 

-          не користуватися підігрівом в авто

 

Якщо показники спермограми відрізняються від норми, тоді аналіз перездається через два тижні, на основі однієї спермограми діагноз ніколи не виставляється! При різких відмінностях у показниках двох спермограм здається третя і результатом вважаються кращі показники з трьох.

 спермограма

 

Об’єм еякуляту жеребця в середньому складає 70 мл з коливаннями від 15 до 200 мл, концентрація сперматозоїдів в 1 мл не менше 150 млн. Об’єм еякуляту чоловіка 1-1,5 мл,  норма концентрації сперматозоїдів в 1 мл 20 млн. та більше. По рухомості сперміїв показники в коней та людей однакові – не менше 50%, кількість морфологічно нормальних форм – 30% і більше. Напередодні новорічних свят бажаємо всім чоловікам справжнього кінського здоров’я та витривалості!

 

При відхиленнях від норми в спермограмах чоловіків використовуються допоміжні репродуктивні технології. Треба зазначити, що початок подібних досліджень та перші експерименти прийшли в репродуктологію з тваринництва.

 

При концентрації сперматозоїдів у чоловіків в 1 мл 10-20 млн., рухомих форм сперміїв 20-50% та кількості морфологічно нормальних форм 20-30% пропонується внутрішньоматкова інсемінація або IVF (екстракорпоральне запліднення в чашці Петрі), індекс зрілості в результаті НВА-теста має бути не менше 60%.

 ІКСІ

 

Читайте также: Лечение бесплодия: комментарий специалиста

 

При концентрації сперматозоїдів у чоловіків в 1 мл менше 10 млн., рухомих форм сперміїв 20% та кількості морфологічно нормальних форм менше 20% застосовується ІКСІ – введення сперматозоїда в ооцит за допомогою мікроголки. При індексі зрілості менше 60% пропонується ІКСІ навіть при нормальних показниках спермограми.

 

Будьте здорові у новому році, не працюйте як коні, живіть в задоволення!

 

Граждан К.В., зав. ембріологічним відділенням клініки репродукції людини “Альтернатива”.

плашка.jpg

Читать также

Anya_21 30 декабря 2013, 14:51 #
Бесплодие-это проблема многих семейных пар.Поэтому нужно еще с детства приучать детей к здоровому образу жизни,к физкультуре,правильному питанию.
Читать все комментарии

 

 

 

 

 

google-site-verification: googleccb7f7df7e1ba7c7.html